top of page
mainn.jpg

КОНТРміф

Для українських митців, які під час війни знаходяться в Україні, ми вирішили заснувати стипендію і підтримати їхні роботи – створення артоб’єктів з елементів навколишнього середовища або у взаємодії з ним.

 

Концептуальним партнером цієї програми стипендій стала ГО «Лабораторія актуальної творчості» (м.Вінниця) і фестиваль лендарту «Міфогенез», який з 2008року працює над темою визначення, створення, продукування сучасного міфу.

 

Тему робіт ми сформулювали як КОНТРміф.

Затамувавши подих, ми щодня слідкуємо за контрнаступом ЗСУ. Те саме має відбуватися і на культурному та мистецькому фронті. Ми запропонували митцям подумати над тим, як і чим ми можемо руйнувати вже існуючі міфи і які хочемо створювати нові. Ми можемо говорити про глобальні міфи – наприклад, міф про українську культуру (що вона уособлюється жінками у віночках і є хворіє на пост-колоніальний синдром), або можемо звертатися до локальних міфів і історії, створюючи нове мистецьке бачення контекстів минулого і майбутнього.

 

Енвайромент-арт тісно пов’язаний з архітектурою, скульптурою, образотворчим мистецтвом, графікою, фотографією й відеоартом, перформансом, тож ми залишили вибір матеріалу і простору на розсуд авторів.

З огляду на постійну небезпеку, ми запропонували митцям створювати і експонувати свої роботи у будь-якому середовищі – від власної квартири чи під’їзду до публічних просторів чи природних ландшафтів. Інтимність творчого процесу, характерна для такого напрямку сучасного мистецтва як ленд-арт, дозволила нам максимально убезпечити авторів.  Художники могли взаємодіяти з обраним середовищем не публічно – так, як це для них безпечно і комфортно, а до глядача роботи надходитимуть в першу чергу через документацію.

Результат перевищив всі очікування. 

Енвайронмент
Енвайронмент

Альона Шибунова

КУПОЛ
Енвайронмент

Андрій
Богун

ПРИЛІТ
Енвайронмент

Костянтин Аленінський

ЛУЧАНСЬКИЙ РОЗРІЗ
Енвайронмент

Олександр
Никитюк

ЛІНІЯ ГЕРМАНАРІХА
Енвайронмент

Тетяна 
Павлюк

ВОЛЯ, СМЕРТЬ ТА ???
Перформанс
Перформанс

Вікторія Телетьєн, Юрій Штайда

КОВДРА
Перформанс

Терра
Нейдорф

ВБИВЧА МІФОЛОГЕМА
Перформанс

Ірина
Лоскот

ЯДЕРНА ВІЙНА
Лендарт
Лендарт

Ірина
Ворона

БЕЗПЕКА ДОМУ
Лендарт

Маргарита Журунова,
Богдан Локатир

РОСА НА СОНЦІ
Інсайд
Інсайд

Олександр Жуковський

КАПСУЛА ЧАСУ
Інсайд

Володимир Рейнхарт

СХОВАНКИ
Інсайд

Антон
Ткаченко

+
Фотографія
Фотографія

Олександр
Танасюк

МІСЦЯ СИЛИ
Фотографія

Олесь
Томах

ПЕРЕТИН
w1.jpg
w2.jpg
w3.jpg
bottom of page