top of page
000.jpg

Виставка-синергія в Археологічному музеї 

16 лютого 2022 року. В Археологічному музеї Інституту археології НАН України, у самому серці Києва відкрилася виставка «Фортеця Тягинь» / «Лендарт і археологія: нова синергія через кордони». На ній були вперше представлені артефакти – знахідки Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАН України за 6 років. Зануритися у красу Тягині і захоплюючу атмосферу археологічних експедицій допомогли роботи українських та литовських художників лендарту. 

Відкриття виставки символічно відбулося в День відновлення Литовської держави (16 лютого 1918 року) і разом з тим у День Єдності України. Ми говорили про те, що продовжує надихати митців і об’єднувати вчених – а це понад 500 років спільної історії України та Литви.

Авторів виставки, учасників та гостей тепло привітали Вальдемарас Сарапінас – Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні, Рефат Чубаров – Голова Меджлісу кримськотатарського народу, Сергій Пирожков – Віце-президент НАН України, академік НАН України. 


На другий день виставка зібрала литовську діаспору в Україні, друзів та колег, які працювали разом з нами і підтримували експедицію. 

Виставка настільки органічно поєднала минуле і сучасність, археологічні знахідки і мистецькі твори, що Археологічний музей запропонував її продовжити до кінця року. Ми раділи… 
 

bottom of page