top of page
000.jpg

Пазли

31 грудня 2020 року. Ми всією громадою збираємо гроші на подарунок «Культурному центру Україна-Литва». Це маж бути картина «Стара фортеця» Олени Рибальченко.

Олена Рибальченко – народна художниця-самоука, створює справжнє, дуже щире українське наївне мистецтво. На момент нашого знайомства їй був 91 рік. За своє життя вона створила більше тисячі картин, але ця – унікальна. Зазвичай художниця малює сюжети з народних пісень, біблійні історії, натюрморти. А цю фортецю Олена Павлівна намалювала у 2005 році по спогадах про свою подорож до Прибалтики. Це не якась конкретна фортеця, а її враження, тобто узагальнений уявний образ. Проте ця фортеця дуже нагадує фортецю в Тягині, яку вже досліджують археологічні експедиції за підтримки Культурного центру Україна-Литва, і яка існує у більшій мірі в нашій уяві. В результаті розкопок ми бачимо стіни, фундамент, окремі артефакти – а все інше ми поки лише уявляємо.

Купівлею картини ми ще й хотіли підтримати художницю. Поодинці купити картину важкувато, тому Центр культурного розвитку «Тотем» розбив її на віртуальні пазли, і кожен міг купити один чи декілька пазлів, тим самим зробивши невеличкий донат.

Необхідну суму було зібрано за кілька днів, і картину було передано в офіс Культурного центру Україна-Литва, а поряд з нею розміщено імена всіх 25 дарувальників.

bottom of page