top of page
a1.jpg

+

Антон Ткаченко

 

Проєкт задумувався як серія інтервенцій в міський та природній ландшафт за допомогою лазерної проекції червоного хреста. Проте під час першої інтервенції правоохоронні органи попросили митця не робити у міському просторі таких дій. Проєкт був реалізований у тимчасовому помешканні у Львові, де митець з Харкова живе наразі у статусі ВПО.
 

Хрест має багато визначень. Як символ він має релігійне значення (і це не тільки розп’яття, але і символ хрестових походів та християнських братерств). Він є символом допомоги – як медичної, так і будь-якої іншої.


Зараз в умовах війни ми бачимо, як швидко змінюється наше сприйняття реальності.


Тепер хрест – це не тільки те, що було раніше. Це і мішень, і умовна позначка, якою збройні сили України помічають свою техніку. Абсолютно архаїчний символ в найкоротші часи руйнує сам себе та отримує нові значення, які будуть змінюватися і надалі, в залежності від часу, місця та умов, за яких цей символ буде демонструватися.
 

Автор демонструє метаморфози міфу як базового архетипу людської культури, як процесу, котрий постійно доповнює сам себе та створює себе заново, додаючи нових значень.

Матеріали: лазер обраний як інструмент, який є метафорою швидкості змін.

bottom of page