top of page

24 лютого 2022 р. Російські війська перетнули кордон України і розпочали масштабне вторгнення. На Херсонщині кілька днів йшли бої. 1 березня війська окупантів зайшли в Херсон.

26 лютого 2022 р. У Херсонській області біля Тягині окупанти розстріляли машину швидкої допомоги, вбивши двох людей. Живцем згоріли 64-річний водій швидкої та поранений, якого медики везли в лікарню. Поранено 42-річного фельдшера.


Джерело: агенція “Укрінформ”

15 квітня 2022 р. В селі Тягинка російські військові схопили місцевого мешканця, колишнього учасника АТО. Прив’язали тросом за БТР і на очах у його дітей тягли по вулиці. Після цього вбили, повісивши на цьому ж тросі.


Джерело: Українська Гельсинська спілка з прав людини

Травень 2022 р. Окупанти грабують музеї та приватні колекції в Херсонській області, вкрадене вивозять в окупований Крим. Російські військові проводять цілеспрямовані рейди до помешкань місцевих краєзнавців, колекціонерів, магазинів антикваріату. Примусово відбирають все, що становить хоч найменшу художню чи історичну цінність – навіть колекції навчальних закладів. Інформацію про наявність колекцій і цінність експонатів їм повідомляють так звані «цивільні експерти» з числа колаборантів. 


За словами свідків, представники ЗС РФ, які залучались до проведення рейдів, не схожі на звичайних військовослужбовців. Вони екіпіровані одягом західного зразку, пересуваються на позашляховиках Toyota. Втім, мають зброю російського виробництва.


До окупованого Криму цінності вивозяться невеликими вантажівками у супроводі позашляховиків, іноді в супроводі ББМ «Тигр».


Джерело: Головне управління розвідки Міністерства оборони України 
 

riss.png
12345.jpg
photo_war
bottom of page